Administration


SekretariaT

Charlotte Kaltoft
Tlf.: 33 63 34 14
Charlotte.Kaltoft@maersk.com


Projektrådgivning
 
Arkitekt MAA Peter Poulsen
Tlf.: 33 63 34 30
Peter.Poulsen@maersk.com

Arkitekt MAA Niels Friis
Tlf.: 33 63 34 06
Niels.Friis@maersk.com

Arkitekt MAA Ulla Lunn
Tlf.: 26 15 77 27
Ulla_Lunn@yahoo.dk 

Projektrådgiver Pernille Illum, cand.negot.
Tlf.: 33 63 34 35
Pernille.Illum@maersk.com

Projektrådgiver Lars Reuter, ph.d.
Tlf.: 33 63 34 47
Lars.Reuter@maersk.com


FolkeskoleDonation

Sekretariatsleder Hans Kristian Kristensen, cand.scient.pol.
Tlf.: 33 63 34 11
HansKristian.Kristensen@maersk.com

Projektrådgiver Anne Stampe Frederiksen, cand.scient.
Tlf.: 33 63 34 07
Anne.Stampe.Frederiksen@maersk.com

Projektrådgiver Anne Wæhrens, ph.d.
Tlf.: 33 63 34 65
Anne.Waehrens@maersk.com 

Sekretær Mette Rahbek
Tlf.: 33 63 34 45
Mette.Rahbek@maersk.com

Sekretær Malene Rude Petersen (barselsorlov)
Tlf.: 33 63 34 38
Malene.RudePetersen@maersk.com


Støttefonden

Sociale projekter

Sekretariatsleder Katja Teilmann, ph.d.
Tlf.: 33 63 34 01
Katja.Teilmann@maersk.com

Projektrådgiver Mutya Koudal, cand.mag. (barselsorlov)
Mutya.Koudal@maersk.com

Projektrådgiver Mads Thuneberg, cand.scient.adm.
Tlf.: 33 63 34 13
Mads.Thuneberg@maersk.com

Projektrådgiver Majken Gøtske, cand.pæd.
Tlf.: 33 63 34 18
Majken.Gotske@maersk.com


Finans

Regnskabschef Sven Åke Möllerstedt, fil.kand.
Tlf.: 33 63 34 05
Sven.Mollerstedt@maersk.com


DIrektør

Henrik Tvarnø
Tlf.: 33 63 34 00
Henrik.Tvarno@maersk.com


A.P. Møller Holding A/S

Direktør Martin Gottlob, cand.polit.
Tlf.: 33 63 34 37
Martin.Gottlob@maersk.com

Regnskabschef Niels Hjortboe, cand.merc.aud.
Tlf.: 33 63 34 20
Niels.Hjortboe@maersk.com


Web

Henrik Tvarnø, ansvarshavende
Anette Dina Sørensen, redaktør
anettedinas@gmail.com

  • A.P. Møller og Hustru Chastine MC-kinney Møllers Fond til almene Formaal  //
  • Esplanaden 50  //
  • 1098 København K  //
  • +45 33 63 34 02

NB!

APMOLLERFONDE.DK BRUGER COOKIES FOR AT UDARBEJDE STATISTIK OVER ANVENDELSE AF SITET.

DU KAN ALTID SLETTE COOKIES FRA APMOLLERFONDE.DK IGEN.